Przyzwyczajenie w doborze łazienkowych kafelków skłania do wyboru dużych kafli ściennych czy podłogowych w kształcie kwadratu. Jednak coraz bardziej popularne w tych pomieszczeniach są kafelki o wąskim, podłużnym kształcie. Tego typu kafelki układać można na trzy sposoby:

  • skośnie, tak jak klepki parkietowe czyli w jodełkę,
  • równolegle, jeden nad drugim,
  • w charakterystyczny sposób dla stylu nowojorskiego lub art deco, czyli na wzór cegieł w murze.

Ułożyć można je zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

Do jakich stylów pasują? Ułożone skośnie lub równolegle wąskie kafelki o gładkiej lub nieregularnej powierzchni będą pasowały świetnie do wielu różnych stylów.

Styl nowojorski

Styl nowojorski to styl niezwykle wyrafinowany. W tym stylu znakomicie wyglądać będą skośnie ułożone płytki chevron (https://kaflando.pl/kategoria-produktu/plytki-chevron/). Połączone z mocnym elementem w postaci pięknej wanny z błyszczącą armaturą stworzą bardzo elegancką i stylową całość. W stylu art deco tego typu kafelki świetnie będą wyglądały połączone ze stylizowanymi meblami i akcesoriami.

W stylu rustykalnym, w stylu greckim

W stylu rustykalnym świetnie sprawdzą się wąskie kafelki ułożone na wzór cegły. Jest to coraz popularniejszy sposób ozdabiania ścian nie tylko w łazience, ale także w kuchni. Tego typu kafelki świetnie wyglądają w klasycznej bieli, będą jednak również wyglądać znakomicie na przykład w kolorze niebieskim Artisan Colonial Blue. W stylu rustykalnym połączenie błękitu z ciepłym kolorem drewna i wikliny stworzy cudowną, przytulną atmosferę. Duża kuchnia połączona z jadalnią wyposażona w tego rodzaju płytki będzie wyjątkową przestrzenią. Takie płytki będą również znakomitym nawiązaniem do stylu na przykład greckiego. Charakterystyczne greckie błękity odnajdą swoje odzwierciedlenie w ich przepięknym kolorze.

Piękne połączenie wzorów

Wąskie kafelki połączyć można z wieloma różnymi wzorami. Świetnie będą wyglądały w połączeniu z wzorzystymi kolorowymi kaflami na podłodze, bądź też same ułożone na podłodze świetnie skomponują się z mozaikowym wzorem na ścianie. Dla interesującego efektu wyłożyć można nimi tylko część ściany, a resztę pomalować na przykład farbą w kontrastowym kolorze.

W salonie i w jadalni

Wąskie płytki sprawdzą się nie tylko w kuchni i w łazience. Odpowiednio dobrane kolorystycznie będą ozdobą również w innych pomieszczeniach, na przykład w jadalni czy nawet w salonie. Skośne płytki położone na podłodze mogą być świetną alternatywą dla parkietu. Połączone umiejętnie z innymi elementami wystroju mogą być dowodem na to, że styl nie ma granic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj