Dbanie o czystość w mieszkaniu jest ważne. Dotyczy to szczególnie podłóg i dywanów, które lubią zbierać kurz. Pył naturalnie otacza ludzi w domach, jednak jego zbyt duża ilość nie wygląda estetycznie, a co więcej, może wywoływać nieprzyjemne reakcje alergiczne. Szczególnie w okresie wiosennym i letnim w powietrzu unosi się dużo kurzu. Ważne jest zatem regularne odkurzanie powierzchni. Jest to jednak pracochłonne zajęcie. Jak uprzyjemnić sobie tą pracę? A może ją zupełnie zautomatyzować? Na rynku jest wiele rodzajów odkurzaczy – każdy z nich pomoże w przeprowadzeniu porządków w domu.

Odkurzacz klasyczny czy bezprzewodowy?

Każdy zna kształt klasycznego odkurzacza. Urządzenie z silnikiem, przewodem do gniazdka oraz rurą do zbierania brudu. Razem z siłą ssącą zbierany jest kurz i większe zanieczyszczenia. Do skutecznej pracy odkurzacz tego typu potrzebuje dostępu do gniazdka elektrycznego oraz dużej siły. Zazwyczaj tego typu urządzenia są ciężkie i mimo wyposażenia w koła niezbyt poręczne. Nic więc dziwnego, że poszukiwana była alternatywa. Wraz z rozwojem miniaturyzacji baterii i akumulatorów pojawiły się pierwsze odkurzacze bezprzewodowe. Nie mają one charakterystycznego przewodu, ani pojemnika z silnikiem. Maksymalnie zminiaturyzowany silnik, pojemnik na odpady i akumulator umieszczone są w rączce. Dzięki temu odkurzać można jedną ręką. To wygodne rozwiązanie i stale zyskuje na popularności. U sprzedawców najpopularniejszych marek, jak sklep Xiaomi można znaleźć modele o różnej wadze, pojemności akumulatora i sile ssącej. Odkurzacze bezprzewodowe mogą po naładowaniu być przewożone do innego miejsca gdzie mają wykonać pracę. Nawet jeśli w okolicy nie ma gniazdka elektrycznego doskonale się sprawdzą. Odkurzacze przenośne nie odbiegają siłą ssącą od klasycznych odpowiedników – co więcej mogą wyczyścić również trudno dostępne miejsca na kanapie czy tapicerce samochodu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią zachować porządek nawet przy małych zabrudzeniach. 

Odkurzacz centralny

Rozwiązaniem w nowobudowanych domach może być też odkurzacz centralny. Dom jest połączony z silnikiem umieszczonym w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym systemem rur. Po podpięciu rury ssącej do otworu znajdującego się w każdym pomieszczeniu można rozpocząć odkurzanie. Nie ma zatem potrzeby ciągnięcia ciężkiego odkurzacza. Z drugiej strony rura ssąca musi mieć kilka metrów, aby swoim zasięgiem objęła wszystkie pomieszczenia w domu. Odkurzacz nie musi być przechowywany w domu, ale potrzebna jest przestrzeń do przechowywania rury. 

Samojezdny robot sprzątający

Sklep Xiaomi oferuje również szeroki wybór odkurzaczy samojezdnych. Dobrze zaprogramowany robot dokładnie wysprząta całą podłogę. Wygodnym jest to, że nie trzeba kontrolować pracy tego urządzenia. Można uruchomić go wychodząc z domu i wrócić do czystego mieszkania pozbawionego kurzu i zanieczyszczeń zalegających na podłodze. Roboty samojezdne mają różną moc i zasięg. Najlepiej odwiedzić sklep Xiaomi i wybrać urządzenie o optymalnych parametrach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj