Coraz więcej osób mieszkających na stałe w stolicy planuje zakup własnego M. Taki fakt nie powinien dziwić – takie rozwiązanie jest bowiem nie tylko bieżąca wygoda, lecz także solidne zabezpieczenie na przyszłe lata. To również idealna lokata pieniędzy. Znalezienie właściwej oferty nie jest jednak proste. Gdzie szukać, aby nie tracić czasu i zaoszczędzić sobie problemów?

Rynek pierwotny

Na zakup mieszkania z rynku wtórnego decydują się przede wszystkim młodzi ludzie, którzy tyle co rozpoczynają samodzielne życie. Jeśli chodzi o Warszawie, wybór jest bardzo duży. W różnych dzielnicach miasta wciąż pojawiają się nowe budynki o zróżnicowanym charakterze, dopasowane do potrzeb różnych klientów. Mieszkanie w stanie deweloperskim ma swoje zalety, jak na przykład surowa, nieurządzona powierzchnia, którą ma się możliwość dowolnie zaprojektować. W takich miejscach spotkać można także wiele udogodnień, takich jak parki, miejsca do uprawiania sportu, a także sklepy i różnego rodzaju placówki. Mankamentem może być jednak cena ponieważ kwoty, jakie trzeba zapłacić za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej na terenie Warszawy są bardzo wysokie, szczególnie jeśli w grę wchodzą nieruchomości zakupione bezpośrednio u dewelopera. Istnieją natomiast rozwiązania, które ułatwią znalezienie tańszego mieszkania Białołęka. Czas zwrócić się ku pozostałym rozwiązaniom!

Nieruchomości z drugiej ręki

To świetna alternatywa dla mieszkań kupionych u dewelopera. Kupno własnego M lub domu po innym właścicielu może okazać się idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy poszukują niższej ceny lub świetnej dzielnicy. Sporo używanych nieruchomości znajduje się bowiem w centrum, gdzie nie ma już miejsca na powstawanie nowych budynków. Dodatkowo, mieszkanie kupione od poprzedniego właściciela posiada nierzadko swój unikalny styl, który trudno zastąpić nowoczesnym budownictwem. Dobrym przykładem są choćby zabytkowe, klimatyczne stare kamieniczki, czy budynki z historią. Wadą jest natomiast to, że takie mieszkanie lub dom, często wymaga gruntownego remontu, który trzeba przeprowadzić od podstaw, co generuje dodatkowe, przeważnie bardzo wysokie koszty.

Gdzie szukać ogłoszeń?

W dzisiejszych czasach w sieci można znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży mieszkań, domów i działek. Wielu z nas na samym początku idzie w kierunku popularnych serwisów ogłoszeniowych, które uginają się od zróżnicowanych ogłoszeń. Duża ilość ofert nie zawsze jednak jest zaletą. Wśród ogromnej liczby ofert trudno bowiem znaleźć najbardziej korzystną opcję dla siebie. Mieszkania z pierwszej ręki to bardziej pewne rozwiązanie, jednak ogranicza nowego właściciela wyłącznie do ofert nowych domów. Z pomocą przybywają na szczęście agencje nieruchomości. Nieważne, czy planem jest kupno przestronnego mieszkania, kompaktowej kawalerki, jednorodzinnego domu, czy działki, odpowiednia agencja uczynić łatwiejszym proces znalezienia interesującego lokum w pożądanej cenie i dzielnicy. W stolicy można trafić na wiele tego rodzaju firm, takich jak na przykład tradebest. Wspomniane agencje gwarantują dostęp do bogatego wachlarza ofert, wśród których znajdują się zarówno domy jak i domy lub działki.

Jeśli chcemy zdecydować się na kupno własnego domu lub mieszkania, warto uważnie rozejrzeć się wśród dostępnych na rynku ofert, aby nie popełnić błędu i nie dać się oszukać. Agencja z doświadczeniem pomoże ograniczyć ryzyko niepowodzenia, a przy tym pomoże w szukaniu wymarzonego mieszkania, oszczędzając nasz cenny czas i niepotrzebne nerwy. Skorzystanie z pomocy pośrednika usprawni także podpisanie umowy zakupu mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here