Kuchnia to centralne miejsce domu – zdecydowanie niejedna osoba będzie tego samego zdania. W tym miejscu szykujemy dania dla rodziny, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Aby takim miejscem jednak była należy ją odpowiednio rozplanować. Tworzenie wystroju kuchni to nie tylko dobór frontów zabudowy kuchennej czy blatu. Przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Mimo to estetyka również jest istotna. To od niej zależy, czy przyjemnie i miło spędzamy czas w kuchni

Jak dobierać meble do kuchni?

Najpierw powinniśmy powiedzieć, że meble do kuchni można nabyć gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar.

Pierwsza opcja sprawdzi się tylko w przypadku małych mieszkań przeznaczonych do wynajęcia. Miejsca roboczego jest bowiem bardzo mało, a jakość nie zachwyca. Jedyne co tutaj jest zaletą to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz montażu.

meble kuchenne na wymiarJeśli jednak projektujemy kuchnię na własny użytek lepszym rozwiązaniem jest już druga opcja. Możemy tutaj swobodniej operować doborem szafek i barw czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednakże nie jest bez wad. Musimy wybierać z podanych wymiarów szafek, często więc zostaje wolna przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi sporą różnicę. Dodatkowo dobór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu sprzętu pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To rodzi następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej również jest na dość niskim poziomie. Jedyne co może działać na plus to cena. Chociaż i tu warto się rozejrzeć, gdyż producentów kuchni na wymiar jest dużo, dlatego może się okazać, że wydająć dodatkowo naprawdę niewiele uzyskamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na zabudowę kuchenną na wymiar?

Efektywne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dopasowane do jej wielkości. Wykonawca mebli na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.

Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość wybrania wielkości wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Jest wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dobrać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here