Drewniane parkiety uznawane są za eleganckie i luksusowe. Do ich wytworzenia używa się dębowych, bukowych lub klonowych klapek. Pomimo zastosowania twardych gatunków drewna, intensywnie użytkowana podłoga w miarę upływu czasu może ulec zniszczeniu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów naprawy parkietu jest cyklinowanie parkietu Wrocław.

Samodzielnie czy z fachowcem

Cyklinowanie podłogi polega na szlifowaniu jej zewnętrznej warstwy w celu usunięcia warstw lakieru oraz występujących zniszczeń i ubytków. Do przeprowadzenia tego rodzaju czynności wykorzystuje się szlifierkę taśmową, nazywaną potocznie cykliniarką. Urządzenie wyposażone jest silnik elektryczny zasilający poziomy bęben pokryty papierem ściernym.

Aby przeprowadzić cyklinowanie tanio i skutecznie, trzeba posiadać odpowiedni sprzęt, zdolności manualne i doświadczenie. Osoby, które nie czują się na siłach, by wykonywać tego rodzaju naprawy, powinny skorzystać z pomocy specjalisty. Jeżeli ktoś chciałby, żeby renowacją jego podłogi zajął się doświadczony cykliniarz forum internetowe to miejsce, w którym warto szukać takiego fachowca. Cena tego rodzaju usługi uzależniona będzie od metrażu pomieszczenia i zakresu prowadzonych prac.

Przebieg procesu cyklinowania

Renowacja parkietu rozpoczyna się od przygotowania pomieszczenia i sprzętu. W związku z tym, że podczas pracy szlifierki taśmowej powstaje sporo pyłu, niezbędne jest usunięcie z pomieszczenia firanek i innych tekstyliów, a także zdemontowanie żyrandoli i lamp sufitowych. Niektóre nowoczesne urządzenia wyposażone są w specjalny worek pochłaniający kurz i zapewniający cyklinowanie bezpyłowe. Pomimo takiego udogodnienia nie wszystkie zanieczyszczenia udaje się zebrać, a część z nich przedostaje się do powietrza.

Renowację podłóg za pomocą cykliniarki podzielić można na trzy etapy:

  1. Etap wstępny – z wykorzystaniem papieru ściernego o granulacji 30-40,
  2. Zasadnicza część prac – papier ścierny o granulacji 100,
  3. Szlifowanie dodatkowe – papier ścierny o granulacji 120.

Przeprowadzenie szlifowania dodatkowego przy pomocy drobnoziarnistego papieru ściernego pozwala uzyskać gładką, wypolerowaną powierzchnię. Ewentualne wady i głębsze rysy powinny zostać usunięte za pomocą płynu wypełniającego połączonego z pyłem ze szlifowania. Ostatni etap prac to lakierowanie podłogi. Lakierowanie najlepiej rozpocząć po upływie 24 godzin od szlifowania, aby cały pył unoszący się w powietrzu zdążył osiąść. Doświadczeni fachowcy poza renowacją podłóg wykonują także cyklinowanie schodów drewnianych. Wykonanie prac naprawczych pozwala przywrócić im piękny, naturalny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here