Eleganckie tapety ścienne oraz oryginalne fototapety można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Udowadniają to designerzy i projektanci wnętrz, którzy zawsze w swoich projektach uwzględniają modne tapety na ścianach. Gdzie więc najlepiej pasują takie dekoracje ścian? Odpowiedź poniżej.

Elegancki, komfortowy salon

Sporo osób nie wyobraża sobie swoich salonów bez eleganckiej, rzucającej się w oczy tapety, która będzie stanowiła tło dla wygodnej sofy lub dla telewizora. Tapety ścienne, na które często decydują się klienci, zachwycają subtelnymi kolorami oraz efektownym połyskiem. Można udekorować tapetą wszystkie ściany, jak i tylko jedną z nich. Efekt jest naprawdę oszałamiający, dlatego warto przemyśleć takie rozwiązanie na przyszłość. Takie tapety zdecydowanie będą sporo kosztować, jednak jeżeli chce się pokryć tylko jedną ścianę w salonie, nie trzeba wcale na nich oszczędzać.

Przytulna kuchnia – ulubione miejsce wszystkich domowników

Czy fototapeta lub gustowna tapeta ścienna może być położona na ścianach w tak trudnym i wymagającym pomieszczeniu? Zdecydowanie tak. Tapeta doskonale wygląda na ścianach z mankamentami. Ponadto, dzięki niej można w ekspresowym tempie zakryć wszelkie wady ścian, by zyskać nowe, unikatowe miejsce, które teraz będzie przytulne i ciepłe. Trzeba jednak pamiętać, iż kuchnia jest dość wymagającym pomieszczeniem, w którym zawsze panują zmienne temperatury. Dlatego też warto zainwestować w asortyment, który będzie posiadał określone atesty lub certyfikaty, świadczące o tym, iż dana tapeta może znajdować się w miejscach wilgotnych, ciepłych oraz dobrze nasłonecznionych. Do niezwykle cenionych w Polsce marek tapet dekoracyjnych należą tapety marki As Creation .

Elegancka, efektownie wykończona łazienka

Tapeta w łazience? Czemu nie. Tapety z włókna szklanego, winylowe lub strukturalne doskonale nadadzą się do pomieszczenia bardzo wilgotnego. Spora grupa osób montuje takie tapety nawet i pod prysznicami, gdyż dobrze wiedzą, że nic złego im się w nie stanie. Warto zadbać jednak o to, by tapeta dobrze współgrała z całym wnętrzem. Określona kolorystyka, szykowne dodatki, modne barwy – to wszystko bowiem ma ogromne znaczenie w poszukiwaniu tej wątkowej tapety.

Ile warto wydać na dobre tapety?

Ceny tapet są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od tego, kto je wyprodukował, jaki rozmiar mają, z czego zostały wykonane itp.
Najczęściej klienci decydują się na zakup rolki z tapetą, której koszt wynosi od około 18 zł do nawet 35 zł. Im bardziej ozdobna, efektowna tapeta, tym oczywiście jej cena jest wyższa. Tak naprawdę klienci mogą w każdym wnętrzu postawić na efektowne tapety. Zarówno w domu, jak i w restauracjach, barach, hotelach oraz w kancelariach i biurach można znaleźć sporo gładkich tapet, które wyposażone zostały w delikatne motywy kwiatowe lub zwierzęce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here