Sezon wakacyjny często wiązany jest z czasem letnim, jednak coraz więcej osób preferuje przeczekać te najbardziej oblegane przez turystów miesiące i realizować wypoczynek w innym terminie, jak choćby jesiennym. Z tego powodu właśnie teraz wiele osób szuka atrakcyjnego dla siebie miejsca wypoczynkowego. Zdecydowaną zaletą takich terminów jest łatwiejszy dostęp do rezerwacji, większy komfort zwiedzania ze względu na mniejszą ilość turystów. Kolejnym dylematem może okazać się to w jakie miejsce można się wybrać w naszym pięknym kraju,bogatym w miejsca, które warto zwiedzić. Odwieczny dylemat: góry, morze, jeziora na Mazurach a może cichy domek w Bieszczadach, czy też objazdowa wycieczka po polskich zamkach. Jeśli już zdecydowano się na góry wartym rozważenia są mniej oczywiste rozwiązania, jak na przykład Sudety.

Wypoczynek w Sudetach

Dla niezaznajomionych z tym regionem osób pytających na jakie atrakcje można liczyć w Sudetach mała pigułka ciekawostek. Najwyższym szczytem tutaj jest Śnieżka, gdzie mieści się obserwatorium meteorologiczne. Dodatkowym atutem może być rys historyczny, z którego wynika iż dla Prusacy czcili ją jako świętą górę, dla Czechów była symbolem słowiańszczyzny, zaś Niemcy mieli tu stację radiową oraz obserwatorium meteorologiczne. Kolejnym ciekawym miejscem jest największa jaskinia w Sudetach, czyli Jaskinia Niedźwiedzia. Podziwiać w niej można stalaktyty, przypominające kaskady formy naciekowe, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego, nietoperze czy szczątki lwa jaskiniowego. Warto wspomnieć również o kopalni złota, gdzie poznać można dawne narzędzia górnicze i hutnicze, lampy, minerały, czy piec laboratoryjny, gdzie wytapiano złoto i skarbiec ze sztabkami złota, niestety nie autentyczne.

Atrakcje Międzygórza

Kolejnym wartym zainteresowania miejscem jest tak zwany Mały Tyrol w Międzygórzu, gdzie podziwiać można drewniane i kamienno-drewniane domy, z charakterystycznymi rzeźbami i balkonami w tyrolskim stylu. Na miejscu znaleźć tu można świetny pensjonat w Międzygórzu o promiennej nazwie Słoneczna Willa, który świetnie wpisuje się w klimat tego miejsca. Międzygórze noclegi umożliwiają pobyt w spokojnym miejscu, w dolinach dwóch rzek, to jest Wilczki i Bogoryi. Ponadto stanowi świetną bazę wypadową w Masyw Śnieżnika, czyli najwyższego pasma Sudetów Wschodnich. Dodatkowo w miejscowości też podziwiać można Wodospad Wilczki, Czarną Górę, ogród bajek, kościół pątniczy pod wezwaniem Matki Boskiej Śnieżnej czy skorzystać z wyciągu narciarskiego. Zdecydowanie miejsce to warte jest rozważenia jeśli komuś zależy na wyciszeniu, spokoju, a przy okazji licznych atrakcjach na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here