Woda jest związkiem chemicznym zazwyczaj występującym w stanie ciekłym. Na ziemi w zdecydowanej większości, bo aż w ponad 97 % jest to woda nie nadająca się do picia z powodu zasolenia. Przyczyną zasolenia jest głównie chlorek sodu. W naturalnej wodzie znajdują się gazy atmosferyczne, a zwłaszcza dwutlenek węgla. Woda naturalna przed spożyciem najczęściej jest uzdatniona do picia. Proces ten dotyczy zarówno wody pitnej, jak i wody przemysłowej.

Jakie właściwość ma woda pitna?

Woda posada trzy stany skupienia. Jest w stanie ciekłym i z takiej wody pitnej korzysta człowiek. Lecz pod wpływem wysokiej temperatury woda przechodzi w stan gazowy i staje się parą wodną. Natomiast pod wpływem niskich temperatur powstaje z niej lud, który jest ciałem stałym.

Co to jest woda pitna? O wodzie pitnej mówimy wtedy, gdy nadaje się ona do spożycia i nie ma obawy, że zagrozi zdrowiu, czy życiu człowieka. Wodę dzieli się na słoną i słodką i to właśnie ta słodka nadaje się do celów konsumpcyjnych. Dobra do picia woda powinna zawierać w swoim składzie odpowiednią ilość soli mineralnych. Natomiast nie powinna zawierać zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych. Najczystsza jest woda destylowana, lecz mimo nienagannej czystości nie nadaje się do spożycia.

Człowiek dorosły może wypić do 1,5 litra wody na godzinę. Większe spożycie w ciągu 60 minut jest niewskazane, bo może doprowadzić do zaburzeń w gospodarce elektrolitycznej organizmu. Natomiast wypicie 5 litrów wody w ciągu kilku godzin może nawet doprowadzić do śmierci.

Zbiorniki do wody pitnej

Wodę pitną można gromadzić w specjalnych zbiornikach. Zbiorniki do magazynowania wody pitnej przydają się zawsze i nie tylko podczas wycieczki, biwaku, czy pikniku. Dziś zbiornik do wody pitnej bezpieczny jest dla zdrowia człowieka, lecz przed zakupem warto sprawdzić, czy rzeczywiście jest bezpieczny.

Zbiorniki wody pitnej wykonane są z polietylenu o średniej gęstości. Polietylen jest stosowny do produkcji zbiorników na wodę, opakowań, pojemników, butelek, zakrętek i jeszcze wielu innych rzeczy. Zbiorniki na wodę pitna wykonane z polietylenu charakteryzują się trwałości, bo są mocne i dlatego łatwo nie pękają, nie ulegają korozji i nie blakną oraz nie wymagają konserwacji. Takie zbiorniki do wody pitnej można stosować wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.

Duży zbiornik wody pitnej przydać może się wszędzie i zawsze, gdyż awarie w wodociągach mogę zdarzyć się zawsze lub mogą wystąpić przerwy w dostawie wody pitnej i wtedy zbiornik na wodę pitną bardzo się przyda w gospodarstwach rolnych i ogrodniczych, czy w warsztacie pracy. Jak również w miejscach, w których przebywamy czasowo. Gdy pojemnik na wodę zużyje się, to zawsze można oddać go do recyklingu, gdyż nadaje się do tego w stu procentach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here