Upalna pogoda skłania do zakładania bardziej odważnych ubrań. Latem po prostu aż chce się odsłonić nogi. Dlatego też bardzo często sięga się po spódniczki i szorty. Nie powinno się jednak zapominać, że nie zawsze taki strój jest odpowiedni. W jakich sytuacjach nie powinno się odsłaniać nóg i zakładać kusych szortów? Gdzie lepiej tego nie robić?

Miejsca kultu

Szorty damskie nie powinny nigdy być zakładane podczas wizyt w miejscach kultu. Tam, gdzie ludzie się modlą i czczą Boga wypada założyć ubranie zasłaniające nogi i ramiona. Dotyczy to zarówno udziału w nabożeństwach, jak i zwiedzania miejsc kultu jako obiektów historycznych i zabytkowych. Schludny i skromny strój w tych miejscach jest dowodem szacunku. Przed wieloma kościelnymi budynkami widnieje informacja o tym, że przed wejściem do nich należy zadbać o odpowiedni strój. W przeciwnym wypadku należy liczyć się z tym, że nie zostanie się w ogóle wpuszczonym do budynku lub też szybko zostanie się z niego wyproszonym. 

Praca zawodowa

Szorty damskie nie sprawdzą się także jako ubranie do pracy. Niezależnie od stanowiska i zawodu, kobieta nie powinna zakładać do pracy krótkich spodenek lub spódniczki bez rajstop. Jest to w złym tonie i może być odebrane jako brak elegancji. W przypadku niektórych profesji taki strój jest po prostu niedopuszczalny, bo nie pasuje do ich prestiżu. Jak wyglądałaby prawniczka w szortach, której spod togi wystawałyby gołe nogi i sportowe byty? Najprawdopodobniej zostałaby wyproszona z sądu za brak stosownej odzieży i szacunku do powagi tego miejsca. Podobne zasady obowiązują urzędniczki, pracownice branży bankowej, lekarki, pielęgniarki i wiele innych zawodów. Szorty mogą wyglądać naprawdę niepoważnie i sprawiać, że nosząca je osoba nie będzie prezentowała się wystarczająco profesjonalnie. 

Teatr i opera

Szorty nie pasują do oficjalnych spotkań w teatrach, operach, filharmoniach i innych domach sztuki. Właśnie tam ubiór widzów ma duże znaczenie. Jest wyrazem szacunku do artystów i do samej sztuki. Zwyczajowo wybierając się w takie miejsca, zakłada się bardzo oficjalne i eleganckie stroje, często nazywa się je nawet galowymi. Z całą pewnością szorty nie wpisują się w tę tradycję i nie powinno się zakładać ich na takie oficjalne wyjścia. Zdecydowanie lepszym wyborem niż szorty będzie elegancka sukienka lub spódniczka. Mogą też sprawdzić się wyprasowane w kant spodnie.

Na wędrówki po górach

Wbrew pozorom szorty nie są najlepszym rodzajem spodni do wędrówki po górach czy też biwakowaniu w lesie. Ładna pogoda może być zwodnicza i w kilka chwil zamienić się w ulewę. Odsłonięte nogi dużo łatwiej zranić np. przy upadku. Goła skóra wabi także owady – komary i kleszcze. W związku z tym nogi w krótkich spodenkach mogą być dość zagrożone. Bolesne otarcia i ukąszenia insektów z pewnością nie sprawią, że wyprawa będzie bardziej przyjemna. Dlatego też dobrze jest w outdoorze chodzić w długich spodniach. Dzięki temu nie trzeba się martwić drobiazgami, ale można cieszyć się z udanej wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here