2022 zapowiada się jako rok, kiedy wreszcie uda nam się wrócić przynajmniej w części do życia sprzed pandemii. Otwarte miejsca kulturalne, otwarte restauracje i otwarte puby to miejsce, do których już powoli wyrywają się nasze spragnione wiosny serca. Czy jednak jesteśmy pewni, że ubrania, które gromadziliśmy w szafach przez ostatnie lata nadają się do nowych realiów w trendach 2022? Odpowiedź jest jedna – jak najbardziej! W naszym krótkim poradniku wyjaśniamy, czy bluzki oversize to nadal gorący temat w 2022 roku.

Moda w 2022 – co rządzi na wybiegach? 

Obserwując pokazy modowe na wiosnę 2022, dało się zauważyć dominację 3 bardzo różnych od siebie stylów. Przede wszystkim w duchu nostalgicznego powrotu do przeszłości cofamy się obecnie w czasie do szalonych – modowo – lat 2000. Razem z nimi zobaczymy połyskujące materiały, spodnie-biodrówki, wszechobecną siateczkę.

Kolejnym wyrazistym trendem na 2022 jest przejęty z lat poprzednich minimalizm, w tym roku objawiający się przede wszystkim jako intrygujący monochromatyzm kolorów.

Ostatnim, ale wcale nie mniej istotnym trendem 2022 jest bohater tego poradnika – styl oversize. Przeskalowane spodnie, a przede wszystkim bluzy i bluzki oversize to ubrania, które w tym roku zdecydowanie zostawiamy w naszych garderobach.

Bluzki oversize – jak je kupować? 

Wydawać się może, że ubrania oversize, czyli na pierwszy rzut oka zdecydowanie z duże, to wyjątkowo łatwa zdobycz. Jednak nic bardziej mylnego!

Wybierając ubranie oversize koniecznie zwróć uwagę na 2 aspekty: rozmiar i materiał, z jakiego zostały wykonane. Jako przykład niech posłuży sklep odCZAPY. Bluzki oversize, które można tam znaleźć, wykonane zostały w Polsce z wysokiej jakości materiałów. Oznacza to, że posłużą Ci dłużej niż tylko jeden sezon. Szlachetna i wytrzymała bawełna jest odporna na mikrouszkodzenia zachodzące w trakcie prania.

A czy rozmiar ma znaczenie? W tym przypadku zdecydowanie tak. Szukając bluzki oversize, zawsze wybieraj ubranie w odpowiednim rozmiarze. Pozwoli Ci to uniknąć efektu „podebrałam to starszemu bratu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here