Ciepła wiosna i upalne lato są pretekstem do zmiany w stylizacjach noszonych do pracy. Z szafy wyjmowane są lżejsze ubrania, wybiera się wygodne buty. Nawet w godzinach po pracy chce się spędzić więcej czasu na zewnątrz i oddychać świeżym powietrzem. Jak dobrać atrakcyjną, letnią stylizację do pracy? Czy w każdym przypadku sprawdzą się prawdziwie wakacyjne ubrania? Przed założeniem elementów garderoby warto zastanowić się, jak będzie ona wyglądała po kilku godzinach pracy. Szczególnie jeśli planuje się bezpośrednio po pracy udać się na zakupy czy wyjść do parku.

Wakacyjne stylizacje – jak dobrać ubrania?

W okresie wakacyjnym chce się nosić zupełnie inne rzeczy niż w zimie. Jedną z przyczyn jest oczywiście temperatura, ale również istotny jest nastrój. Dlatego pracownicy wybierają lżejsze ubrania. Jak sprawić, by stylizacje były zarówno eleganckie, jak i komfortowe? Pomocne może być zwrócenie uwagi na tkaniny, z których wykonane są ubrania. W okresie wakacyjnym lepiej zrezygnować ze sztucznych tkanin zawierających poliester i elastan. Lepiej wybrać ubrania z dużą zawartością bawełny, lnu i wełny. Wełna ma właściwości termoizolacyjne i rewelacyjnie chłodzi w gorące dni. Istotne są również kroje wybierane do pracy. Lepiej odrzucić na jakiś czas ubrania obcisłe. Luźniejsze elementy garderoby sprawiają, że ciało mniej się poci, a stylizacja jest bardzo lekka. Luźniejsze letnie sukienki mogą być doskonałym elementem stylizacji biurowych. Do pracy wystarczy połączyć je z lekkim żakietem lub marynarką i ubrania nabiorą formalnego charakteru. Po pracy okrycie wierzchnie można zdjąć i cieszyć się promieniami słońca i powiewami letniego wiatru. Również wykonane z lnu, proste spodnie będą wpisywać się zarówno w stylizacje formalne, jak i codzienne. Wystarczy zmienić pod koniec pracy elegancką koszulę na luźniejszy top, aby styl uległ zupełnej zmianie.

 

Najlżejsze obuwie damskie – aby stopa nie męczyła się w czasie upałów

Do lekkich stylizacji wakacyjnych warto dobrać komfortowe w noszeniu buty. Ważne jednak, by były one jednocześnie eleganckie wizualnie. Takimi lekkimi butami są mokasyny damskie. Dzięki nim nawet kilka godzin spędzonych w biurze może zakończyć się bez letniej opuchlizny. Jednak nie tylko mokasyny damskie spełniają takie kryterium. Równie wygodne są balerinki czy eleganckie sandały. Ważne, by ich noszenie było komfortowe nawet przez dłuższy czas. Dlatego kupując mokasyny damskie czy inne lekkie, letnie buty warto sprawdzić czy są wykonane z oddychających materiałów.

 

Jakie kolory ubrań wybierać?

Lato rządzi się swoimi prawami również pod względem kolorystycznym. Raczej rezygnuje się z czerni i innych ciemnych kolorów. Szybko się nagrzewają i nie są komfortowe w noszeniu w pełnym słońcu. Dobrą opcją są ubrania w bieli i innych jasnych odcieniach. Letnie stylizacje są również przełamywane nasyconymi barwami: zielonym, żółtym czy pomarańczowym. Takie kontrastowe elementy sprawiają, że nawet wakacyjne stylizacje do pracy mogą być atrakcyjne wizualnie oraz komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here