Zamierzasz kupić nowe sandały, ale nie wiesz, na jaki model postawić? Z pewnością fason i kolor butów mają znaczenie, ale żeby naprawdę cieszyć się ze swojej inwestycji, warto zwrócić też uwagę na materiał. Latem skóra stóp jest szczególnie wrażliwa, a przecież sandały stykają się z nią bezpośrednio.

Naturalna skóra i jej zalety

Na rynku nie brakuje rozmaitych sandałów z przeróżnych materiałów. Niestety coraz więcej modeli powstaje z syntetyków kiepskiej jakości, co jest tuszowane przez producentów na różne sposoby. W sklepie stacjonarnym niekiedy dajemy się nabrać na różne tricki – efektowna ekspozycja obuwia o modnym designie i jego niskie ceny zachęcają do szybkiego kupna. Czasem w takich sytuacjach nie zwracamy uwagę na materiał albo od razu zauważamy, że buty są niewygodne. Mimo to, decydujemy się na zakupy, myśląc, że przecież i tak nie stracimy dużo pieniędzy. Zazwyczaj żałujemy takich decyzji, bo sandały z syntetycznych materiałów obcierają skórę, powodują nadmierną potliwość stóp i szybko się niszczą.

Sandały ze skóry naturalnej nie należą do najtańszych, jednak naprawdę warto w nie zainwestować. Przede wszystkim ten materiał jest w pełni bezpieczny i nie powoduje podrażnień ani alergii. Warto pamiętać, że substancje, które wykorzystuje się podczas garbowania skóry, również mają naturalne pochodzenie. Jeśli chodzi o syntetyczne materiały, to niestety trzeba jasno zaznaczyć, że zawierają one szkodliwe chemikalia. Weź pod uwagę także to, że sandały skórzane są  elastyczne i dobrze dopasowują się do kształtu stóp, czego nie można powiedzieć o sandałach z syntetyków. Jeśli zatem postawisz na skórzane sandały, będziesz mogła zapomnieć o bolesnych otarciach i pęcherzach. Co istotne, sandały ze skóry naturalnej są też bardzo przyjemne w dotyku. Po kilku dniach chodzenia w takich butach prawdopodobnie będziesz czuła się, jakbyś chodziła boso. By się o tym przekonać, wystarczy tylko wybrać naprawdę wygodny fason.

Buty, które wytrzymają dłużej niż jeden sezon

Co prawda moda szybko się zmienia, ale wiele skórzanych sandałów, na przykład te, które oferuje Kazar, ma na tyle uniwersalny design, że można je nosić również w kolejnym sezonie, a może nawet jeszcze dłużej. Jeśli będziesz dbać o swoje skórzane sandały, to będą Ci służyć nawet przez kilka lat! Pomyśl o tym, że taka inwestycja naprawdę się opłaca, w przeciwieństwie do zakupu butów tanich, ale niezbyt wygodnych i szybko tracących efektowny wygląd.

Nie można też zapominać o tym, że skórzane buty, w tym także sandały   są uważane za stylowy i gustowny element garderoby. Co ciekawe, z biegiem lat niektóre skórzane buty, zwłaszcza te brązowe, wyglądają jeszcze lepiej niż w dniu zakupu! Nawet jeżeli na skórzanych sandałach pojawia się jakieś zarysowania lub inne niechciane ślady po nieodpowiednim użytkowaniu lub pielęgnacji, buty można zanieść do szewca, który je usunie.

Jeśli zależy Ci na modnym, stylowym wyglądzie i do tego chcesz zadbać o swoją wygodę i zdrowie, postaw na sandały wykonane ze skóry naturalnej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here