Pompy to urządzenia, wykorzystywane w branżach takich jak szeroko pojęty przemysł i budownictwo. Stosuje się bardzo często w przeciętnych gospodarstwach domowych, na potrzeby rodziny bądź indywidualne. Na rynku istnieje kilka typów urządzenia, w zależności od funkcji, zastosowania.

Rodzaje pomp do wody

  • głębinowa – nadaje się do pracy na dużej głębokości. Dlatego więc jest wykorzystywana w przemyśle naftowym oraz przemyśle kopalnianym. Jest to częsty wybór ogrodników, jako pomoc do polowych prac. Woda wydobyta dzięki pompie głębinowej pozwala zasilić pola uprawne.
  • ogrodowa – to kolejny częsty wybór, w sytuacji kiedy istnieje potrzeba niezależnego źródła wody. Pozwala pompować wodę z deszczówki lub innej formy nagromadzonej wody. Jest pomocna w pracach porządkowych. Pozwala na zaoszczędzenie cennej wody, dzięki czemu jest rozwiązaniem ekologicznym.
  • hydroforowa – zwana rzadziej pompą powierzchniową. Działa automatycznie, zasilana elektrycznie. Pobiera wodę, która w tym przypadku powinna być czysta. Domki rodzinne to częste miejsce zastosowania.
  • spalinowa – charakteryzuje się uniwersalnością. Jest w stanie pracować przy wodzie czystej jak i zanieczyszczonej. Może pobierać wodę ze stawu, oczka wodnego, rzeki, studni itd. Nie wymaga podłączenia do prądu, co znacznie ułatwia zastosowanie, w różnych sytuacjach. Wadą urządzenia jest głośne działanie.
  • zatapialna – zdolna do pracy z silnikiem poniżej lustra wody. Służy jako pomoc, na przykład, w przypadku zalanej piwniczki.

Różnica w cenach

Faktem jest że cena pompy pomimo takich cech jak znana marka oraz jakość, może różnić się. Jednakże są inne czynniki które składają się na cenę końcową. W jakim czasie pompa jest zdolna przetransportować określoną ilość wody ? Na to pytanie odpowiadają dane na temat wydajności. Standardowe urządzenie jest w stanie przepompować ok 3000-4000 l w ciągu godziny. Kolejnym wyznacznikiem jest silnik. Może być jednofazowy lub trójfazowy. Siła także ma znaczenie. Silnik jest odpowiedzialny za prędkość z jaką pobierana jest woda, więc ma kluczowe znaczenie. W przypadku, gdy chodzi o napęd, klient staje przed wyborem pomiędzy pompą elektryczną oraz spalinową. Ma do wyboru cichą, intuicyjną w obsłudze, lub głośną, a jednak jednocześnie uniwersalną, zdalną do pracy w różnych warunkach. Ostatnim czynnikiem jest ciśnienie. Należy aby było dopasowane do realnych potrzeb zainteresowanego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu z pompami głębinowymi https://www.sklep-watermark.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here