Święta czy urodziny to doskonała okazja do podarowania rodzinie i przyjaciołom prezentów. Niestety w przypadku panów, wybór upominków nastręcza wiele problemów i zamiast cieszyć się z zakupów, narasta stres. Zupełnie niepotrzebnie. Istnieje bowiem prezent idealny, a do tego stylowy i praktyczny, który zapewne ucieszy bliską osobę i przyda się w chłodne dni. Oczywiście mowa o męskich rękawiczkach skórzanych! Chcesz się upewnić? Czytaj dalej!

Zalety noszenia odzieży i galanterii skórzanej

Jednym z argumentów przemawiających za rękawiczkami, jako idealnym prezentem, są niewątpliwie zalety skóry. Czy wiesz, że skóra naturalna jest jednym z niewielu elementów garderoby, które „oddychają”? Powietrze łatwo przechodzi przez skórę, zapewniając jej wszechstronność w utrzymywaniu ciepła lub zimna i regulowaniu temperatury ciała wydajniej niż inne materiały, z których wykonywane są elementy odzieży.

Pod względem trwałości skóra również przewyższa wszystkie materiały syntetyczne i odzież bawełnianą. Jej wytrzymałość jest większa nawet o 600%!

Również pod względem dopasowania, ciężko o drugi tak doskonały materiał, jakim jest naturalna skóra. Już podczas przymierzania można zauważyć, że np. buty czy rękawice wykonane ze skóry syntetycznej są sztywne i mają problem z dopasowaniem się – zupełnie przeciwnie niż te, wykonane z naturalnej, miękkiej skóry zwierzęcej.

Na co zwrócić uwagę kupując rękawiczki męskie skórzane?

Rękawiczki rękawiczkom nierówne, dlatego są pewne aspekty, które powinieneś wziąć pod uwagę kupując rękawiczki męskie skórzane – szczególnie jeśli zależy, żeby obdarowana osoba cieszyła się nimi przez lata. Najważniejsze z nich to:

  • wysokiej jakości skóra – tańsze odpowiedniki gorszej jakości są sztywniejsze i bardziej podatne na pękanie i rozciąganie, dlatego inwestowanie w wysokiej jakości skórę jest kluczem do długowieczności i komfortu rękawic. Wśród najlepszych rodzajów skóry, których warto szukać, jest ta owcza i jelenia. Skóra owcza ma bardzo wysoką wytrzymałość, co oznacza, że ​​lepiej znosi ruch i rozciąganie. Dzięki gładkiej i błyszczącej teksturze,
  • rękawiczki męskie z niej wykonane wyglądają na eleganckie i szykowne. Skóra jelenia znana z kolei jest z połączenia wytrzymałości i miękkości. Ma szorstkie ziarno i jest jedną z najtrwalszych dostępnych skór na rękawiczki.
  • podszewka – jeśli zależy Ci, żeby podarowane rękawiczki faktycznie spełniały zimą swoją funkcję, zwróć uwagę na to by posiadały podszewkę. Sama skóra, nawet najlepszej jakości, nie ochroni dłoni przed siarczystym mrozem.
  • rozmiar – aby kupić odpowiednie rękawiczki, musisz znać obwód dłoni obdarowywanej osoby. Zakładane po raz pierwszy rękawiczki, powinny być trochę ciasne. Z biegiem czasu dostosowują się do kształtu dłoni, zapewniając idealne dopasowanie.

Jeśli będziesz kupował rękawiczki męskie w sklepie internetowym takim jak https://pewienpan.pl/pol_m_Galanteria_Rekawiczki-177.html skorzystaj z zamieszczonej w ofercie tabeli rozmiarów.

Jakie rękawiczki wybrać?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musisz się zastanowić nad tym, co lubi osoba, której chcesz podarować prezent. Często upodobania i hobby jasno określają to, jak upominek zostanie wykorzystany.

Jeśli na przykład szukasz rękawiczek skórzanych dla fana czterech kółek, nic nie sprawi mu takiej radości, jak mitenki lub rękawiczki samochodowe z ażurowymi wycięciami. Zabezpieczą one ręce przed oparzeniami (np. latem, gdy kierownica jest nagrzana), skórę kierownicy przed szkodliwym działaniem potu z dłoni, a także zapewnią lepszą kontrolę kierownicy.

Jeśli jednak szukasz upominku bardziej uniwersalnego, zwróć uwagę na zimowe rękawiczki zamszowo-skórzane podszyte ociepleniem i oczywiście zakończone ściągaczem (żeby ciepło nie uciekało). Taki prezent sprawi radość każdemu, zwłaszcza w chłodne, grudniowe dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here