Czym jest bardzo popularny ostatnio nurt slow life? Slow life to żywot w harmonii, bez zamieszania, w przymierzu z naturą i samym sobą. We obecnym pędzie, gdzie osoby wiecznie czują się zmęczeni, sfrustrowani i pędzą za czymś co nie ma dużej waloru, zwolnienie tempa niesie za sobą wiele plusów. Coraz więcej ludzi przełącza pstryczek „fast” na „slow”. setki z nich nakreśla, że po wprowadzonych zmianach, czują się wolni, spełnieni i po prostu szczęśliwi. zapoznajmy się się z bliska życiu w stylu slow life.

Na czym polega życie w stylu slow life?

Slow life nakazuje odsunąć od „używek” współczesnego świata. Telewizja, telefon czy sam Internet jest pochłaniaczem czasu, ale również terytorium, gdzie jesteśmy atakowani mnóstwem informaacji, które zbytnio obciążają ludzki umysł. ogromna doza negatywnych wiadomości obciąża nas psychiczne, więc obniżenie ich wpływu staje się lekarstwem na pozytywne życie. Minimalizm jest dopasowany z bytem slow life, ogrom niepotrzebnych rzeczy konstruuje nieład w naszym gospodarstwie i głowie. osoby żyjący w nurcie slow life wybierają rzeczy z naturalnych surowców. robią wszystko, aby nie szkodzić otoczeniu. składniki którym się żywią jest jak najmniej przetworzone, a bardzo chętnie przyrządzają sami, a nawet pieką pieczywo czy robią domowe przetwory na zimę.

Slow life to więcej czasu dla siebie

Slow life to życie tu i teraz, to idea na docenianie każdej chwili spędzonej na tym świecie. Takie osoby dążą do wyznaczonych pragnień, nie przejmują się bzdurami i błahostkami, skupiają się na realizacji celów. Oprócz tego cenią chwile dla siebie i świadomie w tym uczestniczą, są dalecy od nieciekawej codziennej rutyny. odnajdują się w pomocy dla innych, wolontariat nie jest im obcy. dobrobyt w sensie materialnym jest dla nich niepotrzebne, nie doszukują się znaczącej istoty w nieżywych przedmiotach. upatrują piękno tego świata i doceniają każdy dzień – carpie diem. Nigdzie się nie śpieszą, poranna kawa staje się swoistym rytuałem. nieznana jest im praca w korporacji, która zazwyczj zajmuje duży procent doby. Bardzo niejednokrotnie specjalizują się rozkręcaniem własnej działalności, która niejednokrotnie jest ich ogromna pasją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here