Zakup mieszkania to zawsze poważna i angażująca finansowo inwestycja. W przypadku zakupu nieruchomości od dewelopera etap negocjacji ceny stanowi z pewnością jeden z najważniejszych punktów ustalania warunków umowy. Jak dobrze przygotować się do rozmowy, aby uzyskać jak najkorzystniejsze warunki?

Jak wyglądają negocjacje ceny z deweloperem?

Negocjacje z deweloperem dają szanse na obniżenie ceny zakupu mieszkania, a tym pozwalają zaoszczędzić sporą kwotę w budżecie przeznaczonym na nieruchomość. Deweloperzy są przygotowani na to, że potencjalni nabywcy chcą obniżyć koszt zakupu i przystępują do negocjacji.

Jak przygotować się do negocjacji?

Przed przystąpieniem do negocjacji, warto sprawdzić dewelopera i dowiedzieć się jak przebiegała sprzedaż mieszkań w jego wcześniejszych inwestycjach. Nawet jeśli wiadomo, że deweloper dysponuje sporymi upustami, należy dobrze przygotować się do rozmowy, aby przedstawić jak najwięcej argumentów, takich jak zainteresowanie inwestycją, średnia cena za metr kwadratowy w okolicy oraz ceny podobnych mieszkań u konkurencji.

Przed przystąpieniem do negocjacji dobrze jest parokrotnie obejrzeć lokal lub jeśli jest w trakcie realizacji zebrać na jego temat jak najwięcej informacji. Ważna jest kondygnacja, na której się znajduje, położenie względem stron świata, czy okolica jest spokojna, czy dostępne są miejsca parkingowe, komórki lokatorskie lub piwnice? Ważną informacją jest również wysokość czynszu i opłat na fundusz remontowy.

Na co zwracać uwagę podczas negocjacji?

Nowe mieszkania w Pruszkowie cieszą się sporą popularnością wśród osób zainteresowanych zakupem własnej nieruchomości. Jak przygotować się do spotkania z deweloperem? Przede wszystkim nie można się spieszyć. Negocjacje nie muszą zakończyć się na jednym spotkaniu. Dzięki temu obie strony lepiej poznają swoje możliwości i oczekiwania. Poszczególne kwestie lepiej rozbić na kilka spotkań. Wcześniej wspomniane argumenty, porównania czy nawet stwierdzone wady pomogą przekonać dewelopera do obniżenia ceny.

Co jest sukcesem negocjacji?

Najważniejsze jest określenie celu negocjacji i możliwości finansowych kupującego. Szanse na największy rabat dają negocjacje na wczesnym i końcowym etapie inwestycji. Negocjując cenę mieszkania, można obniżyć koszty zakupu nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Deweloperzy często proponują zniżki klientom zdecydowanym na zakup. Ważnym atutem w negocjacjach będzie również elastyczność w ustalaniu terminów spłat lub duża część wpłaty na początku. Ponadto mocnym argumentem będzie możliwość sfinansowania zakupu gotówką, jednak wyłącznie do określonej kwoty.

Inne strony negocjacji

Sukcesem negocjacji nie zawsze jest tylko niższa cena. Jeżeli deweloper nie jest skłonny do jej obniżenia lub nie może udzielić większego rabatu, warto próbować dostać jak najwięcej za tą samą cenę. Być może deweloper, nie mogąc obniżyć ceny zakupu, zaproponuje bonus w postaci komórki lokatorskiej, miejsca parkingowego czy nawet pokrycia opłat notarialnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here