Pełne i kształtne usta są marzeniem wielu kobiet. Oczywiście można zwiększyć ich objętość profesjonalnym makijażem lub dedykowanymi kosmetykami, ale trwały efekt osiągniesz wyłącznie stosując jeden z zabiegów medycyny estetycznej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest najpopularniejszą metodą powiększania ust. Pozwala uzyskać naturalny efekt i właśnie dlatego cieszy się największym zainteresowaniem pacjentek. Zabieg pomaga uzyskać pełniejsze i jędrniejsze usta, efekt jest trwały, wystarczy stosować go regularnie co pół roku. Zgłaszając się do specjalisty można mieć pewność, że zostanie podana odpowiednia ilość preparatu, pozwalająca na uzyskanie zamierzonego efektu. Za pierwszym razem zawsze zaleca się wstrzyknięcie niewielkiej dawki, aby pacjentka mogła sprawdzić, czy będzie czuła się dobrze w nowym wyglądzie.

Zaraz po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk na ustach lub malutkie krwiaki w miejscu wstrzyknięcia preparatu, co odbywa się z pomocą igły. Wszystkie naturalne skutki uboczne ustępują po kilku dniach, dlatego nie należy się martwić.

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Na popularności zyskuje powiększanie ust własnymi komórkami tłuszczowymi. Zabieg wykonywany jest w ramach liposukcji strzykawkowej. Efekt jest podobny jak poprzez powiększenie ust kwasem hialuronowym. Materiał pobierany jest z uda lub tzw. boczków pacjentki. Starannie przygotowany materiał podawany jest w największej ilości do dolnej wargi i środkowej części ust, a najmniej w kąciki.

Niestety jest to metoda, która może wywołać reakcję alergiczną u pacjentki, ale trzeba pamiętać, że stosuje się naturalny materiał, co jest niewątpliwą zaletą. Okres rekonwalescencji nie jest zbytnio uciążliwy, trwa krótko, nie występują uporczywe skutki uboczne, poza niewielkim obrzękiem, zasinieniem czy chwilowym zaburzeniem czucia. 

Modelowanie ust – na czym polega?

Naturalną metodą powiększania ust jest ich modelowanie. Metoda jest znacznie mniej inwazyjna od pozostałych, poprawia estetykę tej części ciała. Dochodzi do zniwelowania zmarszczek dookoła ust, podkreślany jest łuk Kupidyna, a kąciki ust ulegają podniesieniu. Podstawowym efektem zabiegu jest odmłodzenie ust i przywrócenie im bardzo atrakcyjnego wyglądu. Modelowanie ust przypomina masaż, pacjentka odczuwa przyjemne ciepło, a to sprzyja syntezie nowego kolagenu i elastyny. Zabieg trwa kilka minut, a najlepsze efekty uzyskuje się po 4 zabiegach.

Kiedy nie należy decydować się na powiększanie ust?

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania powiększania ust są ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, infekcje m.in. grypa, opryszczka, dolegliwości autoimmunologiczne. Nie ma innych przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie powiększania ust dopasowaną do potrzeb przez pacjenta metodą. Istotne jest jedynie, aby zabieg przeprowadzać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej przez wykwalifikowanego lekarza. Dzięki temu przebiegnie on bezpiecznie, a efekt będzie zadowalający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj