Jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów Apple. Pomimo wielu zalet, ma jednak rzesze przeciwników. Szczególnie z uwagi na system operacyjny, do którego należy się przyzwyczaić, a to może zająć nieco czasu. Niemniej produkt ten, mimo wysokiej ceny, zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Warto znać kilka faktów, aby samemu zdecydować, czy warto nabyć ten produkt i która z dostępnych wersji będzie najbardziej optymalną.

To musisz wiedzieć!

Popularność MacBook zawdzięcza wydajności i nieoczywistemu designowi. Na rynku produkt ten pojawił się w 2006 roku. Początkowo jedynie w dwóch opcjach kolorystycznych. Obecnie występuje w wersjach Air – wydajna wersja dla biznesu z dużą pamięcią, która pozwala na przechowywanie wielu różnych aplikacji i plików oraz Pro – szybka wersja dla graczy z niezwykłą grafiką. Wersja Air jest najtańszą opcją, jeśli chodzi o urządzenia Apple.

Mocne i słabsze strony MacBooka

Macbook to przede wszystkim wydajna bateria – do 12 godzin bez konieczności ładowania. To szybkość i wiele pamięci RAM – min. 8 GB. Wyświetlacze charakteryzują się żywą kolorystyką, klawiatura zaś wyposażona została w system motylkowy, gwarantujący czułość i szybkość reakcji. Macbook jest również wytrzymały na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Wadą jest system operacyjny. Aby do niego przywyknąć, potrzeba więcej czasu. Niemniej po jego upływie, system jest intuicyjny i komfortowy. Odstraszać może również wygórowana cena, z wielu aplikacji można skorzystać jedynie odpłatnie.

Co zrobić, gdy MacBook się zepsuje?

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że w przypadku zepsucia się MacBooka, nie trzeba inwestować w nowy model. Decyduje rodzaj uszkodzenia. Profesjonalny serwis MacBooka zajmie się wymianą baterii, klawiatury, a także czyszczeniem, naprawieniem uszkodzenia po zalaniu itp. W zakres napraw wchodzi również naprawa matrycy głównej. Zakres usług naprawczych jest naprawdę szeroki. Nie zaleca się natomiast dokonywania samodzielnych napraw.

Sprawdź ofertę serwisu na stronie https://idared-serwis.pl/serwis-macbook/.

Stając przed wyborem, czy zainwestować w standardowego peceta, czy jednak postawić na produkt Apple, warto przeanalizować wady i zalety obu urządzeń. Zawodowy programista z pewnością laptop PC, do pracy natomiast lepiej sprawdzi się MacBook. Wybór powinien być zależny od zindywidualizowanych oczekiwań i potrzeb klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here