Kosze na śmieci to niezbędne przedmioty w mieszkaniu oraz przy furtce obok domu, a także w antresoli przy bloku. Konieczne są również w biurach, szpitalach, przy zakładach produkcyjnych i usługowych itp. Słowem wszędzie, gdzie potrzebujemy pozbywać się odpadów poprodukcyjnych.

Ekologia wymusza nowoczesne postępowanie ze śmieciami

Z biegiem lat jeden pojemnik na odpady przestał być uniwersalny. Należy bowiem śmieci segregować i od razu wyrzucać je do odpowiednich pojemników. Dla ułatwienia przygotowano kolorowe kosze do śmieci, które pomalowano na umowne barwy. Aby pamiętać, które wiadro w domu jest na szkło, które na papier, folię, odpady żywnościowe i inne śmieci, każdy kosz powinien mieć dodatkowo oznaczenie słowne lub obrazkowe. Informacyjne ilustracje bądź wyrazy z pewnością pomogą w prawidłowym segregowaniu śmieci.

Ekodesign w kubłach na śmieci

Segreguj śmieci już we własnym domu. Zaoszczędzisz swój czas, który niechybnie byś stracił, wynosząc zmieszane odpady w wiadrze pod blok. Tam, w antresoli, wśród niemiłych zapachów spędziłbyś sporo minut, by poprzerzucać konkretne rodzaje śmieci do odpowiednich pojemników.

Znajdź wygodne i spore miejsce w swoim mieszkaniu, by ulokować tam wszystkie wiaderka na śmieci. Zwykle najlepszym miejscem okazuje się kuchnia. W niej bowiem powstaje najwięcej śmieci.

Czy potrzebny kosz do śmieci w pokoju dziecka?

Raczej takich pomysłów należy się wystrzegać. Pomimo iż dziecko niechcący łamie kredki i niszczy kartki podczas rysowania, kosz powinien na takie rzeczy być poza pokojem malucha. Inaczej w wiaderku ze śmieciami znajdą się dobre zabawki, które przez przypadek się tam znajdą. Dzieci przez roztargnienie, a może z własnego lenistwa lub zmęczenia wolą wszystkie zabawki z dywanu wsypywać od razu do kosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here