Aby wykonać przelew w walucie obcej z rachunku prowadzonego w walucie polskiej należy wykonać przelew zagraniczny. Jeśli środki mają trafić do kraju UE, najkorzystniejszą i najtańszą opcją jest europrzelew lub inaczej przelew SEPA.

Jak wykonać europrzelew z rachunku w złotówkach?

W tym celu można udać się do banku (wówczas pracownik banku przeprowadzi cały proces) lub dokonać transakcji w systemie bankowości elektronicznej. W bankowości internetowej należy wybrać opcję przelewu zagranicznego (walutowego) lub europrzelewu (w zależności od banku).

Następnie trzeba wybrać rachunek, z którego będzie dokonywany transferu środków (w tym przypadku rachunek w PLN) oraz wpisać dane odbiorcy wraz z numerem konta w formacje IBAN (jest to nr rachunku poprzedzony kodem literowym danego kraju). Bank pobierze odpowiednią sumę środków z rachunku złotówkowego, przeliczając daną kwotę na walutę euro po kursie bankowym.

Kurs bankowy jest zwykle niekorzystny. Niektóre banki przy większych kwotach przelewów (np. powyżej równowartości 10 000 zł) umożliwiają negocjację kursu. Należy wówczas skontaktować się z danym bankiem i ustalić szczegóły możliwości negocjacji kursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here