Praca na stanowisku agenta nieruchomości to idealne rozwiązanie dla osób które lubią kontakty z ludźmi, cenią sobie elastyczne godziny pracy i potrafią nie tylko czerpać korzyści z prowizji, jaka im przysługuje za każdą transakcję, ale również satysfakcję z tego, że dzięki nim przebiegła ona szybko, bezproblemowo i profesjonalnie. Mogłoby się wydawać, że nie ma nic trudnego w pokazaniu potencjalnym klientom domu lub mieszkania i zachęceniu go do podjęcia decyzji. Jednak przed finalnym zawarciem umowy jest jeszcze sporo do zrobienia. Zatem jak zostać agentem nieruchomości i jakie zadania on wykonuje?

Zadania pośrednika nieruchomości

Zanim dojdzie do spotkania i prezentacji danego lokalu, agent nieruchomości musi pozyskać oferty sprzedaży lub wynajmu i zająć się ich ekspozycją na stronie internetowej biura i na portalach internetowych, często odwiedzanych przez potencjalnych klientów. Powinien również umieć przeprowadzić analizę rynku nieruchomości, być na bieżąco z aktualnymi cenami oraz mieć rozeznanie wśród konkurencji. Aktywne pozyskiwanie klientów, budowanie pozytywnych, długotrwałych relacji oraz negocjowanie warunków wynajmu lub sprzedaży to również zadania pośrednika nieruchomości. Te wszystkie umiejętności pozwolą na osiąganie sukcesów, a przede wszystkim na obdarzeniu agencji zaufaniem, polegającym nie tylko na korzystaniu z jej usług w przyszłości, ale i na polecaniu jej wśród znajomych.

Jakie są wymagania, by zostać agentem nieruchomości?

Aby rozpocząć swoją ścieżkę kariery w tym zawodzie, nie potrzeba kończyć konkretnych studiów. Najczęściej można podjąć pracę w biurze nieruchomości posiadając wykształcenie średnie. Do 2013 roku agent musiał posiadać odpowiednią licencję. Teraz nie jest ona konieczna, ale można ją wyrobić dodatkowo. Za to obowiązkowo należy wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które chroni klienta w razie problemów z nieruchomością, np. wynikającą z błędnych informacji na temat przeznaczenia budynku po transakcji. Inne wymagania na stanowisku agenta nieruchomości to zazwyczaj: posiadanie prawa jazdy kategorii B, znajomość programów biurowych, łatwość w nawiązywaniu kontaktów i przeprowadzaniu negocjacji, umiejętność samodzielnej organizacji pracy i zaangażowanie. Agenci zazwyczaj zatrudniani są na podstawie umowy o współpracę i mogą liczyć na prowizyjne wynagrodzenie, ale po nabyciu odpowiedniego doświadczenia nic nie stoi na przeszkodzie, by otworzyć własną działalność gospodarczą i budować swoją markę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here