Przed tobą wielkie wyjście, ale strój, który kupiłaś, uwydatnia odstający brzuch lub nieestetyczne fałdki? Na szczęście nie musisz się tym martwić. Dobrze dopasowane majtki modelujące, sprawią, że po kłopotliwej strefie nie będzie ani śladu. Ważne jednak, aby wybierając majtki zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przeczytaj tej artykuł, a dowiesz się, jak kupować bieliznę modelującą oraz jak dopasować idealny rozmiar do swojej figury.

Majtki modelujące – jak dobrać idealny rozmiar?

Wybór odpowiedniego rozmiaru majtek wyszczuplających to wcale nie taka prosta sprawa. Zwłaszcza jeżeli wcześniej nie mamy możliwości ich przymierzenia. Pół biedy, kiedy na zakupy wybieramy się do sklepu stacjonarnego, w którym doświadczony sprzedawca pomoże nam dobrać idealny rozmiar, a czasami nawet przymierzyć upatrzony model.

Co jednak zrobić, kiedy zamierzamy wybrać się na zakupy on-line? Wtedy najlepiej stosować się do zaleceń producenta, który na stronie sklepu internetowego powinien umieścić tabelę rozmiarów. Na tej podstawie powinniśmy dokonać dokładnego pomiaru naszego ciała. Zaczynając od obwodu talii i bioder, powinniśmy wyniki porównać z rozmiarami podanymi w tabeli producenta. Na tej podstawie dokonajmy wyboru właściwego rozmiaru.

Ogólne zasady doboru majtek wyszczuplających mówią o tym, aby wybierać rozmiar bielizny odpowiadającym rozmiarowi ubrań, które nosimy na co dzień. Niekiedy mówi się, że bielizna wyszczuplająca powinna być o rozmiar mniejsza niż rozmiar noszony na co dzień. Nic bardziej mylnego.  Za małe majtki modelujące będą uciskać nasze ciało, powodując dyskomfort, a nawet problemy z poruszaniem. Ciasna bielizna może także powodować ból, np. w okolicach brzucha lub problemy z oddychaniem.

Dodatkowo kupując za małą bieliznę, możemy otrzymać efekt odwrotny od zamierzonego, czyli podkreślenie fałdek, które pierwotnie chcieliśmy ukryć. Za małe majtki będą nieestetycznie opinać nasze ciało, uwidaczniając linię, na której się kończą. Zatem pierwszą i najważniejszą zasadą zakupu bielizny modelującej jest wybór odpowiedniego rozmiaru, który będzie zgodny z rozmiarem naszych ubrań lub z tabelą producenta.

Rodzaj figury a bielizna modelująca

Kolejną ważną kwestią podczas kupowania bielizny modelującej jest rodzaj figur, jaką mamy. Niekiedy dość standardowe majtki modelujące mogą nie spełniać oczekiwań naszej wymagającej figury. Szczególnie jeżeli jesteśmy np. gruszką, która charakteryzuje się masywnymi udami i wąską talią. W takim przypadku należy dobrze zapoznać się z tabelą producenta, aby określić, czy oferowany przez niego produkt spełni nasze oczekiwania.

W podobnej sytuacji będą kobiety o typie figury jabłka, które z kolei są dość szerokie w talii i mają szerokie biodra. Zakup odpowiednich majtek modelujących może im pomóc wyregulować wymagającą figurę, podkreślając przy tym ich największe atuty.

Panie o figurze klepsydry będą chciały prawdopodobnie nieco stonować szerokie biodra oraz lekko opadające podnieść pośladki. Majtki wyszczuplające w odpowiednim rozmiarze z łatwością pomogą osiągnąć ten cel.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując majtki modelujące?

Dobrze dobrane majtki modelujące to nie tylko świetnie dopasowany rozmiar i krój odpowiadający naszej figurze. Kupując bieliznę modelującą, musimy również pamiętać o odpowiednim doborze koloru, zwłaszcza jeżeli chcemy ich użyć pod konkretne stylizacje.

Bielizna modelująca jest często wybierana przez kobiety jako element dopełnienia ich wieczorowej stylizacji. Dlatego ważne jest, aby przede wszystkim nie była widoczna pod ubraniem. Dlatego konieczne jest dopasowanie długości oraz koloru wybranego modelu majtek. Za długie nogawki mogą wystawać spod krótkiej spódnicy, narażając właścicielkę na popełnienie gafy. Z kolei źle dobrany kolor może przebijać spod kreacji lub, co gorsza zbyt mocno się odznaczać, przyćmiewając tym samym strój. Dlatego pamiętajmy, aby majtki modelujące kupowane pod ubranie zawsze harmonijnie ze sobą współgrały, dając estetyczny efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here