Śluby i wesela w stylu boho zdominowały rynek branży ślubnej w ostatnich latach. Wiele par decyduje się na ślub w romantycznej scenerii pobliskiego lasu, stadniny koni czy kwiecistej łąki. Sale weselne to często stodoły, drewniane parkiety i białe namioty. Dookoła roztacza się naturalny, rustykalny klimat i…. fotograf ślubny. Aby stworzyć ciekawą i piękną fotorelację z tego najważniejszego dnia dla każdej młodej pary, uwzględniając styl, na którym oparta jest cała uroczystość powinniśmy zastosować się do kilku wskazówek.

Jakie elementy warto wykorzystać, aby stworzyć niestandardową fotorelację?

Do dyspozycji jest naprawdę mnóstwo możliwości. Elementy drewna, kwiatów, frędzli czy koronek tworzą bajeczne efekty – warto wykorzystać ich strukturę i jako tło do zdjęć nowożeńców wybrać plecione makramy z frędzlami czy wielkie, drewniane drzwi stodoły, które dzięki swoim szczelinom wpuszczą delikatne smugi światła i stworzą dodatkową tajemniczą scenerię. Drobne elementy takie jak liście, kwiaty czy koronki mogą być delikatnymi detalami, które przykuwają wzrok. Warto, aby tworzyły dalszy plan zdjęcia i tworzyły spójną koncepcję całości. Jeżeli jesteś w plenerze wykorzystaj naturę – piasek, drzewa czy zwierzęta będą wdzięcznymi elementami fotografii. Dodatkowo skupiając się na graficznej obróbce zdjęć pamiętaj, aby końcowy efekt również wpisywał się w wybrany przez parę młodą styl uroczystości. W fotografiach w stylu boho przeważa zgaszone światło o delikatnym złotym zabarwieniu, lekkie smugi wpadającego słońca, efekt rozmycia lub mgły. Kolorystyka często stonowana opiera się na wszelkich odcieniach brązu, piasku czy zieleni.

Wyzwalamy emocje u odbiorcy

Fotografia ślubna w stylu boho to przede wszystkim ukłon w stronę prostoty, harmonii i ładu – to te cechy powinny być widoczne na fotografii. Dodatkowym atutem jest fakt, że cała scenografia rustykalnego wesela wspiera tworzenie romantycznego nastroju i pozwala tworzyć niezwykle inspirujące fotografie. Kadry z sesji w stylu boho powinny wpływać na odbiorcę – wprowadzać go w stan spokoju i błogości. Zdjęcia powinny być historią, za którą kryje się zdecydowanie więcej, a dzięki możliwości wykorzystania stylu boho możemy wprowadzić tu nutkę tajemnicy i subtelności. Takie fotografie z pewnością będą czymś niezwykłym nie tylko dla młodej pary.

Fotograf Ślubny Marcin Orzołek https://www.marcinorzolek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here