Gabinety medycyny estetycznej oferują ciekawą w działaniu i innowacyjną metodę odmładzania skóry ciała, jaką jest mezoterapia igłowa urządzeniem o nazwie Dermapen. Czym jest to urządzenie, wokół którego krąży tak wiele pozytywnych opinii? Należy bliżej zapoznać się tym urządzeniem, szczególnie w sytuacji nagłej potrzeby regeneracji i odmładzania skóry.

Czym jest Dermapen?

Jak sama nazwa wskazuje, Dermapen jest urządzeniem w kształcie długopisu do zastosowań dermatologicznych, a konkretnie do zastosowań w mezoterapii igłowej. Długopis ten ma w swojej budowie określoną ilość mikroskopijnej wielkości igieł, które nakłuwają określone partie skóry i nakłaniają ją, a w zasadzie zmuszają do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Taka stymulacja ma też wiele innych zalet. Skóra w procesie regeneracji wzmaga produkcję w swoim wnętrzu kolagenu, elastyny i innych składników zdrowej skóry. Mikroskopijnej wielkości nakłucia pozwalają na dosłowne wciśnięcie w tkankę skórną nałożonych na nią podczas zabiegu kremów i innych środków kosmetycznych, których zadaniem jest wspomaganie procesów regeneracji i nawilżenie skóry.

Zalety mezoterapii igłowej

Mezoterapia wbrew temu, co można o niej powiedzieć i z uwagi na dość niepozornie wyglądający Dermapen, przynosi wiele pozytywnych skutków dla skóry:

  • spłyca i wygładza zmarszczki

  • usuwa rozstępy skórne i ślady blizn

  • rozjaśnia kolor skóry i eliminuje cienie oraz przebarwienia

  • stymuluje mieszki włosowe do produkcji włosów

  • odmładza skórę

  • usuwa cellulit

Zabieg mezoterapii za pomocą urządzenia Dermapen jest bezbolesne i trwające krótko dla zapewnienia oczekiwanych rezultatów. Zabieg jest wykonywany w warunkach sterylnych, więc nie ma powodów do obaw o swoje zdrowie i zakażenia skóry, czy tkanek podskórnych. Ilość zabiegów, po których widoczne stają się skutki to od 3 do maksymalnie 5. Aby podtrzymać efekt odmłodzonej skóry zabiegi powtarza się co około 3 tygodnie, ale zależy to od stanu zdrowia skóry, wieku pacjenta i intensywności postępujących procesów starzenia się skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj