Kursy online i webinary stale zyskują na popularności. Dlaczego? Ponieważ można z nich skorzystać, będąc w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do internetu, po zakończeniu kolejnych etapów przeważnie przez długi czas ma się dostęp do nagrań oraz innych ważnych materiałów i przy tym są one zazwyczaj atrakcyjne cenowo. A czy w przypadku trenerów psów szkolenia internetowe mają sens?

Łatwo sobie wyobrazić jak wyglądają szkolenia dla behawiorystów w formie stacjonarnej – specjalista przekazuje kursantom swoją wiedzę i opowiada o doświadczeniu zarówno w trakcie zajęć teoretycznych, jak i praktycznych. Przez cały czas monitoruje postępy, jest w stanie na bieżąco skorygować błędy, może odpowiadać na pytania i koordynować uczestników. Behawiorysta widzi nie tylko zachowania ludzi, lecz także ocenia to, jak współpracują z psami, dlatego łatwiej jest mu doradzać i tak kierować szkoleniem, żeby było maksymalnie efektywne. Poza tym szkolenia dla trenerów psów prowadzone na miejscu zazwyczaj kończą się egzaminem praktycznym, po których uzyskuje się dyplom lub certyfikat. A co z kursami online?

Jak wyglądają internetowe szkolenia dla trenerów psów?

Czy przy braku bezpośredniego kontaktu da się wyszkolić osobę potrafiącą pracować z czworonogami? Tak, ale pod warunkiem, że uczestnik rzeczywiście się zaangażuje. Kursy internetowe mają różny czas trwania – czasami jest to kilka dni, 6 tygodni a czasami jeszcze inny wymiar – wszystko zależy od tego, czego dotyczą i do kogo są skierowane. Mogą wziąć w nich udział zarówno osoby początkujące, jak i specjaliści, którzy chcą zwiększyć zakres swojej wiedzy.

W ramach szkoleń m.in. odbywają się spotkania na żywo online, robi się prace domowe wymagające przesłania nagrań z wykonywanych zadań, ma się dostęp do filmików instruktażowych, zapisów z livechatów, transkrypcji itp., można zadawać pytania instruktorom i współuczestnikom, uczestniczyć w dyskusjach, a także brać udział w testach i egzaminach. Po ukończeniu niektórych kursów otrzymuje się certyfikaty.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu?

Na co zwrócić uwagę zanim wybierze się szkolenie online? Po pierwsze na to, kto je prowadzi – trenerzy psów będący instruktorami powinni mieć odpowiednie doświadczenie i potwierdzone wykształcenie. Po drugie, jakie metody są wykorzystywane w trakcie konkretnego kursu – tu warto dokładnie przejrzeć program i w razie wątpliwości po prostu zapytać, co kryje się pod ładnie brzmiącymi tytułami webinarów. Po trzecie, jak długo będzie się miało dostęp do materiałów po zakończeniu kursu.

szkolenia-dla-trenerow-psow-01.jpg

Gdzie szukać szkoleń online dla osób chcących pracować z psami? M.in. tu: https://www.wojtkowszkolenia.pl

Warto czy nie warto?

Odpowiedzmy zatem na tytułowe pytanie: czy warto skorzystać ze szkoleń online? Tak, jeżeli podchodzi się do tego poważnie. Wówczas kurs w takiej formie może naprawdę dużo wnieść. Poza tym dodatkowymi atutami szkoleń internetowych są cena – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od zakresu wiedzy i tematyki – możliwość wielokrotnego odtwarzania filmików i czytania tekstów w trakcie ćwiczeń, szansa udziału nawet wtedy, gdy mieszka się daleko od centrów szkoleniowych oraz brak ewentualnych rozpraszaczy dla czworonoga, z którym się trenuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here